Bardzo dobrymi dla Wielkopolan wynikami zakończyła się Olimpiada Młodzieży, która odbyła się w tym roku w Pucku. W klasie ILCA 4 KU16 Martyna Stachowiak z  ŻLKS Poznań zdobyła srebrny medal a jej koleżanka klubowa Martyna Seroka otarła się o medal, zabrakły jej 2 punkty do brązu! Świetnie spisał się też w klasie IQFoil M U17 Maciej Dąbek z OŚ AZS Poznań zajmując 3 miejsce na podium.

Poniżej relacja z fp ŻLKS Poznań – Klasa ILCA, wraz ze zdjęciami:

Po 4 latach medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wraca do klubu w klasie ILCA 4.
Martyna Stachowiak wywalcza srebrny medal podczas 29 edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich 2023.
Martyna Seroka kończy regaty na 4 miejscu a do brązu zabrakło jedynie 2 punktów.
Regaty zostały rozegrane z kompletem 11 wyścigów przy bardzo różnorodnych warunkach wietrznych.
Dawid Kania (trener) : To były dla dziewczyn bardzo ważne regaty ponieważ miały one jednocześnie rangę Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.
Dla przypomnienia pierwszy medal dla klubu w klasie ILCA 4 w 2019 roku wywalczyła Maria Majchrzycka zdobywając brązowy medal. W tym roku udało się wywalczyć srebrny medal ale brąz był również w zasięgu ręki. Zabrakło niestety trochę szczęścia, ponieważ Martyna Seroka wygrała ostatni wyścig i już wszystko w pewnym momencie ostatniego wyścigu wskazywało na to, że medal jest w zasięgu ręki. Finalnie niestety zabrakło 2 punktów.
Martyna Stachowiak żeglowała podczas regat wyśmienicie pokazując duże opanowanie podczas wyścigów co zaowocowało tym, że była w stanie wygrać dwa wyścigi i realnie myśleć o ataku na złoty medal. Tutaj zabrakło jednak więcej punktów ale to na pewno zaowocuje w przyszłych startach, ponieważ sezon regatowy dalej trwa.
Ja jestem dumny z dziewczyn za to, że poświęciły bardzo dużo pracy i energii żeby znaleźć się w miejscu w którym są aktualnie.
Dziękuje również za emocje w każdym wyścigu, ponieważ dzięki nim żyje Sport !!!