Na ostatnich Mistrzostwach Polski Klas Nieolimpijskich (18 – 20.09.2020 r.) były bardzo trudne warunki żeglarskie – zmienne kierunki i mała siła wiatru. Dodatkowo w pierwszym dniu duża fala, niewspółmierna do słabego wiatru. Miało to niewątpliwie duży wpływ na słabe wyniki naszych „Radiali”, na szczęście nie przeszkodziło to wielkopolskim żeglarzom innych klas. „Europejki” i „Europejczycy” Z Poznania i Wolsztyna wręcz zdominowali MP – zajęli wszystkie pierwsze miejsca od 1 do 7. Na podium stanęli zawodnicy z ŻMKS: Jan Pic, Katarzyna Pic, Rafał Szubert, Gabriela Zawal, z Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego: Jeremi Zimny, Bartosz Miziewicz, Zofia Derwich, Zofia Derwich, Katarzyna Derwich i z JKW Agnieszka Kiełczewska. W miarę dobrze poradziły sobie też nasze 29-ery – Team Stanisław Radojewski (JKW) & Alexander Ślusarczyk (JKW) zajęli 2 miejsce w juniorach i juniorach młodszych, a Gerard Polaczyk (KŻ Mewa) & Kacper Jaskuła (JKW) i Nawojka Ślusarska (KŻ Mewa) & Zuzanna Widomska (JKW) otarli się o miejsca medalowe i zajęli w swoich kategoriach 4 miejsca.