W ostatni lipcowy weekend nadwarciańskie brzegi zabieliły się od żagli, a przestrzeń wypełniła muzyka. Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski przyszykował bowiem prawdziwą gratkę, nie tylko dla wodniaków, ale i dla wszystkich, którzy chcieli w przyjemnej atmosferze spędzić czas nad rzeką.
W sobotę, 28 lipca br. zgłoszone załogi stanęły do regatowej rywalizacji, a w niedzielę 29 lipca br. na scenie pojawiły się znane i lubiane zespoły szantowe. Jednak to jeszcze nie wszystko…

Rekreacyjne regaty „Rzeczny Match Racing” im. kpt. Tomka Adamczyka

Żaglówki w centrum Poznania to nadal niecodzienny widok, ale wraz z lokalnymi wodniakami, co roku staramy się przyzwyczajać do nich mieszkańców. Dlatego od trzech lat organizujemy regaty żeglarskie, w których mierzą się i specjaliści, i amatorzy. Wszystko po to, aby aktywnie wspólnie spędzić czas, dobrze się bawić i pokazać potencjał rzeki Warty.

Lipcowe regaty były dla nas szczególne, ponieważ po raz pierwszy organizowaliśmy je bez naszego przyjaciela, żeglarskiego instruktora i działacza na rzecz ożywienia Warty kpt. Tomka Adamczyka. Chcąc docenić jego wieloletnie zaangażowanie w inicjatywy rzeczne, nazwaliśmy regaty, które do tej pory organizował, jego imieniem.

Oficjalna część zawodów rozpoczęła się 28 lipca o godz. 10:00 uroczystym podniesieniem bandery. Uczestnicy z 12 drużyn musieli jak najszybciej pokonać określoną trasę. Sprawność pokonywania tej trasy oceniała komisja sędziowska.

W czasie zmagań na wodzie, zapewniliśmy atrakcje dla małych i dużych, którzy pozostali na lądzie. Dzieci mogły poskakać w dmuchanym zamku i zmienić się w pirata – a to za sprawą specjalistek od malowania buziek. Tych, którzy lubią tworzyć zaprosiliśmy na plener malarski, organizowany przez Fundacja „APJA”.
Wraz z Sea-Adventure.eu umożliwiliśmy także przejażdżki motorówką ze sternikiem i podziwianie Poznania od strony rzeki. Zapraszamy!

IV Szanty nad Wartą
W niedzielę 29 lipca, już po raz czwarty brzeg rzeki wypełnił się muzyką, a mieszkańcy mogli poczuć się jak na żaglowcu, tańczącym z morskimi falami. W Przystani Rzecznej Stary Port rozbrzmiewały „Szanty nad Wartą”.

Na scenie wystąpili:

– Trzecia Miłość

– Kamil Badzioch

– Majtki Bosmana

– Kuba Paluszkiewicz

– Grupa Trzymająca Ster


Poza doznaniami muzycznymi, zaprosiliśmy do zabawy najmłodszych, umożliwiając szaleństwa na dmuchanym zamku i plener malarski. Była też możliwość odbycia rejsów łodzią motorową po Warcie.

 

Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu Miasta Poznań.