Żagle po raz kolejny w Poznaniu! Już po raz piąty w Przystani Rzecznej Stary Port pojawią się żaglówki. W sobotę 6 lipca będziemy bowiem rozgrywać regaty „Rzeczny Match Racing” im. kpt. Tomka Adamczyka. Zapraszamy załogi, które będą chciały w wesoły i przyjemny sposób spędzić dzień na wodzie. Drużyna nie musi mieć żadnego doświadczenia, wystarczy, że odpowiedni patent będzie posiadał jej kapitan. Chcemy się pościgać, pośpiewać, pośmiać z przyjaciółmi i spędzić wspólnie cudowny żeglarski czas nad rzeką.

Regaty będą też okazją do uczczenia pamięci naszego przyjaciela – Tomka Adamczyka, instruktora, miłośnika żeglarstwa, który zainicjował poznańskie regaty i szczepił w młodzieży pasję do spędzania czasu pod żaglami.

Oficjalna część zawodów rozpocznie się o godz. 10:00 uroczystym podniesieniem bandery. Załogi będą musiały jak najszybciej pokonać określoną trasę. Sprawność pokonywania tej trasy będzie oceniać komisja sędziowska

W czasie zmagań na wodzie, zaprosimy obserwatorów do udziału w plenerze malarskim. Pokażemy też jak piękny jest Poznań od strony rzeki – dzięki ekipie Sea-Adventure.eu będziecie mogli odbyć darmowe wycieczki motorówką!

W niedzielę 7 lipca zaprosimy na piąte „Szanty nad Wartą”. Będzie okazja, żeby posłuchać znanych i lubianych zespołów, zrelaksować się na leżaku i zaplanować letnie rejsy. Koncerty rozpoczniemy o godz. 14:00. Na scenie wystąpią:

– Mechanicy Shanty

– Flash Creep

– Węże z Poligonu

– Kamil Badzioch

– Jakub Paluszkiewicz – piosenki Jakuba

– Marta Śliwa

Poza doznaniami muzycznymi, planujemy też atrakcje dla całych rodzin.

Spotkacie się z niezastąpioną ekipą fundacji Ratuj Ryby. Dzieciaki będą mogły spróbować swoich sił w ekologicznym kole wiedzy, a chętni wezmą udział w inspirujących EKO REJSACH.

🐠 Podczas zabawy kołem najmłodsi sprawdzą swoją wiedzę z zakresu ekologii, ochrony środowiska czy roli człowieka w przyrodzie.

🐟 Za to w trakcie wodnej eko-wyprawy dowiedzą się o powstawaniu jezior, rzek, ich życiu, znaczeniu poszczególnych stref zbiornika, ważnych gatunkach naszych rodzimych ryb oraz istocie bioróżnorodności ekosystemu wodnego. Dowiedzą się też na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas naszego rozwoju, a zwłaszcza jego tempa, w którym postępuje wraz z technologią.

 

Będzie okazja do spotkania z policjantami z Komendy Miejskiej Policji Stare Miasto. W godz. 14:00-17:00 będzie można bezpłatnie oznakować rower oraz dowiedzieć się czegoś więcej o pracy poznańskich policjantów.

Z kolei reprezentanci ekipy Sea Adventure zabiorą chętnych na zapoznawcze wycieczki motorówką po Warcie.

Na cyplu przy ul. Estkowskiego staną też dmuchańce i stanowisko do malowania buziek.

 

Wstęp bezpłatny.

Aktualności na temat wydarzenia na FB >

Wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu Miasto Poznań.

Serdecznie zapraszamy!