Kolejna edycja Targów Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX już za nami. Tym razem wystawy związane z wodnymi pasjami odwiedziło ponad 40 000 zwiedzających.

Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski oczywiście brał udział w tym wydarzeniu. A było co zwiedzać! Oferta wystawiennicza obejmowała łodzie żaglowe, minijachty, skutery, pontony, kajaki, windsurfing, kitesurfing, sprzęt nurkowy i akcesoria żeglarskie oraz motorowodne. Nie zabrakło nowinek dla zainteresowanych sprzętem nawigacyjnym, odzieżą i gadżetami żeglarskimi oraz wyposażeniem turystycznym. Odwiedzający pawilon targowy nr 5, mogli również zapoznać się z ofertą szkoleń i obozów żeglarskich, spływów kajakowych i czarterów na zbliżający się sezon.

Na targowej scenie widzieliśmy m.in. Huberta Tobisa – opowiadał o wszechstronnym wykorzystaniu supów i Piotra Siedlewskiego, który zwrócił uwagę na bezpieczne żeglowanie jachtem śródlądowym w ciężkich warunkach. Piotr Lewandowski promował swoje książki i podzielił się z planami wydawniczymi. Była Monika Murawska z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu oraz instruktorzy z Sea Adventure z wrażeniami z organizowanych regat miejskich na Warcie i na Jeziorze Swarzędzkim.