W miniony weekend na jeziorze Kierskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w klasach Optimist, Cadet oraz Laser 4,7. Na starcie stanęło ponad stu młodych żeglarzy. Organizatorem regat był Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski oraz Żeglarski Międzyszkolny Klub Sportowy w Poznaniu. Na terenie tego ostatniego oficjalnie otwarto także nowoczesny hangar. Odbyła się także widowiskowa parada jachtów.

Przez trzy dni ostatniego weekendu młodzi żeglarze ścigali się w regatach na wodach jeziora Kierskiego. Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski oraz ŻMKS-Poznań zorganizowali coroczne Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w kasach Optimist, Cadet i Laser 4,7 W zawodach wzięło udział ponad sto dziewcząt i chłopców w wieku od 9-17 lat. z całej Wielkopolski Warunki wiatrowe były doskonałe do rozegrania łącznie ośmiu wyścigów.

W najliczniejszej klasie Optimist na starcie stanęło 76 najmłodszych żeglarzy, w punktacji generalnej pierwsze miejsce zajął Gerard Polaczyk reprezentujący KŻ Mewa Poznań. Druga lokata przypadła Rafałowi Szubertowi z ŻMKS Poznań, a trzecia Karolinie Gajdzińskiej z AZS Poznań.

W klasie Laser 4,7 najpewniej żeglowała Julia Sieczkowska z ŻLKS Poznań. Drugi stopień podium zajęła Kinga Brzoska z MKŻ Arka Gdynia. Trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Ksobich z AZS Poznań.

W dwuosobowej klasie Cadet na najwyższym podium stanęli Staszek Cwojdziński z załogantem Igorem Haufa żeglujący pod banderą ŻLKS Poznań.

Przed pierwszymi startami odbyła się nietypowa parada jachtów i łodzi towarzyszących. Ponad setka jednostek prowadzona przez statek komisji przepłynęła tuż przy klubie ŻMKS. Przyglądali się temu specjalnie zaproszeni goście. Byli oni bowiem uczestnikami ceremonii otwarcia nowoczesnego hangaru dla jachtów należących do dzieci szkolących się w żeglarskim rzemiośle. Wstęgę przecięli przedstawiciele samorządu Miasta Poznania – Dyrektor Wydziału Sportu Ewa Bąk, Województwa Wielkopolskiego, Polskiego Związku Żeglarskiego i Klubu ŻMKS-Poznań.

Ponad 60-letni stary hangar został zastąpiony nowoczesnym obiektem. Budowa obiektu została sfinansowana z kilku źródeł. Pieniądze przekazał Polski Związek Żeglarski, Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania, Departament Sportu i Turystyki Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz Klub ŻMKS. Bez takiego współdziałania inwestycja nie była by możliwa.