W dniach dniach 2-4 maja 2019 r. na Zalewie zegrzyńskim odbyły się regaty o Puchar Polski Centralnej w klasach Laser, Radial i Laser 4.7, w których uczestniczyli wielkopolscy zawodnicy z AZS, JKW, MEWA, ŻLKS, ŻMKS. W regatach rywalizowało ponad 200 zawodników.  W warunkach wiatru 12-25 węzłów przeprowadzono 7 wyścigów. Nasi reprezentanci, niezależenie od osiągniętych wyników zyskali wiele doświadczeń żeglowania w warunkach zmiennego wiatru. Często „żeglarski nos” decydował o ostatecznym wyniku na mecie. Zdjęcia poniżej pokazują zawodników na podium, lecz nie sposób nie zauważyć wspaniałego żeglowania w regatach Huberta Roszyka (ŻLKS), który zajął 4 miejsce w klasie Laser 4.7 chłopców.  W rywalizacji dziewcząt Laser 4.7 Maria Prus-Głowacka zajęła 6 miejsce, potwierdzając swój wysoki poziom sportowy.

W klasie Laser Standard III miejsce zawodnik Jacht Klubu Wielkopolski Jakub Marciniak

W klasie Laser Standard junior II i III miejsce zawodnicy Jacht Klubu Wielkopolski Jakub Marciniak i Tomasz Misiak

II miejsce w kategorii Laser Radial juniorek zajęła zawodniczka Nawojka Ślusarska (KŻ MEWA Poznań)

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom.