W miniony weekend na Jeziorze Kierskim zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Masters 2019 w klasie Słonka. To jedna z najpopularniejszych klas dwuosobowych na świecie. Mistrzostwa były rozgrywane w formule open oraz narodowej. Przy znakomitych warunkach wiatrowych rozegrano sześć wyścigów up and down. W zawodach startowało 15 załóg reprezentujących siedem klubów żeglarskich. W kategorii open pierwsze dwa miejsca zajęły załogi z Włoch: ITA 31 563 Fabio Rochelli i Daniela Semec przed ITA 26 819 Andrea Piazza i Marta Pendensini. Trzecie miejsce dla załogi JKW Poznań POL 30 334 Rafał Zakrzewski i Agnieszka Wiercińska. Narodowe Mistrzostwa Polski Masters 2019 wygrała załoga JKW Poznań Rafał Zakrzewski i Agnieszka Wiercińska, drugie miejsce reprezentanci klubu LOK Poznań Tomasz Słodecki i Zbigniew Rakocy , a trzecie załoga Maciej Jankowski JKW Poznań i Bartosz Pędziński ŻLKS Poznań.

Należy podkreślić bardzo profesjonalne przeprowadzenie zawodów przez Komisję Sędziowską w składzie Jerzy Stefaniak, Ewa Krzywiak oraz Krzysztof Witczak. Dopełnieniem tych niezwykle udanych regat był okazały i elegancki piknik żeglarski zorganizowany przez koleżankę Ewę i kolegę Macieja w JKW. Za całość organizacji – duże słowa podziękowania dla Zarządu organizatora regat klubu ŻLKS Poznań.