Nie samymi igrzyskami człowiek żyje.
Świetnie spisali się polscy windsurferzy w mistrzostwach świata juniorów klasy IQFOiL, które zostały rozegrane na jeziorze Garda we Włoszech.
Na starcie stanęło blisko 222 zawodników, a tylko 48 po 3 dniach rywalizacji zakwalifikowało się do tzw. FINAL SERIES.
W klasyfikacji do lat 17 czwarte miejsce zajęła Maria Rudowicz (Ujks Szturwał Kalisz).
13-letnia kaliszanka wygrała jednocześnie klasyfikację zawodniczek do lat 15!
To najlepszy wynik ze wszystkich startujących reprezentantów naszego kraju. Z powodu zbyt słabego wiatru nie udało sie ostatecznie rozegrać wyścigów medalowych, a tam byłaby szansa na medal także wśród dziewczyn do lat 17.
W klasyfikacji do lat 15 chłopców drugie miejsce zajął Maciej Dąbek (AZS Sailing Team Poznań). Była to jednak klasyfikacja nieoficjalna, w której nie przyznawano oficjalnych tytułów.
W rywalizacji do lat 17 mężczyzn dwóch Polaków znalazło się w pierwszej dziesiątce. Na siódmym miejscu zawody zakończył Maciej Popłonyk (AZS Sailing Team Poznań), dziesiąty był Igor Lewiński (Gdański Klub Żeglarski).
W rywalizacji do lat 19 najlepiej spisała się Pola Wawrzyniak (AZS Sailing Team Poznań), która zajęła 10 miejsce. Wśród mężczyzn Polacy daleko, najlepszy z nich, Antoni Siwek (Sopocki Klub Żeglarski) był 38.
Gratulujemy wyników wszystkim zawodnikom…