Ostatni tydzień sierpnia był bardzo intensywny dla naszych wielkopolskich żeglarzy.

W dniach 27 – 28 sierpnia br. w Górkach Zachodnich zawodnicy poniżej 17 roku życia ścigali się o Mistrzostwo Polski w sprincie w klasie Laser Radial Kobiet i Mężczyzn. W rywalizacji tej staruje 10 najlepszych zawodników wyłonionych podczas regat eliminacyjnych. Niestety nie udało się zdobyć medali, choć szansa i walka była do ostatniego wyścigu. Nawojka Ślusarska KŻ Mewa zajęła 5 miejsce a jej klubowy kolega Gerard Polaczyk 6 miejsce.

Natomiast od 28 do 31 sierpnia br. odbyły się Mistrzostwa Polski Klas Nieolimpijskich i tutaj posypały się medale dla zawodników z Wielkopolski.

Najliczniej reprezentowaną klasą był Laser Radial Open, w której to Gerard Polaczyk KŻ Mewa zdobył w doborowej stawce setki zawodników srebrny medal jako Junior Młodszy i brązowy jako Junior. Do złota w JM niewiele zabrakło, bo ilość punktów była ta sama.

W klasie Europa nasi reprezentanci dominują i nie pozostawili wiele miejsca na podium dla zawodników z innych okręgów. Mianowicie cztery medale powędrowały do Żeglarskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego. Złoty medal Kobiet „Seniorek” 😉 zdobyła Katarzyna Pic, mężczyzn – Jan Pic, w juniorach chłopców srebro wywalczył Rafał Szubert, a brąz – Piotr Jóźwiak. Srebro wśród mężczyzn przypadło Damianowi Sieczkowskiemu z ŻLKS Poznań. Na trzecim stopniu podium w „Seniorkach” 😉 stanęła zawodniczka z JKW Poznań Agnieszka Kiełczewska, natomiast jej córka Joanna Kiełczewska debiutując, zdobyła również brązowy krążek w kategorii Europa Juniorek. Wśród juniorów chłopców, złoto przypadło Bartoszowi Miziewiczowi z Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego oraz jego klubowym koleżankom Zosi i Katarzynie Derwich, które zgarnęły złoty i srebrny medal w kategorii dziewcząt.

Jeśli chodzi o klasy dwuosobowe reprezentował nas skiff 29er. Medal otrzymali za zajęcie trzeciego w klasyfikacji Open i drugiego miejsca w klasyfikacji Juniora Młodszego reprezentanci Organizacji Środowiskowej AZS w Poznaniu Antoni Sopata razem z Patrykiem Różakiem.

Wymienieni medaliści nie byli jednak jedynymi, którzy stanęli na starcie wyścigów Mistrzostw Polski klas nieolimpijskich – mieliśmy ich liczną grupę.

Wszystkim zawodnikom, trenerom i rodzicom serdecznie gratulujemy i zawsze dopingujemy!!!

Będziemy również trzymać kciuki za naszych reprezentantów w drugiej części Mistrzostw Polski klas Olimpijskich w dniach 5 – 8 września br.