Jubileuszowy X Szanta Claus Festiwal odbywał się 4 i 5 grudnia w Iglicy Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Goście festiwalu mogli się spotkać, bawić i śpiewać. Impreza powróciła do targowej hali numer 11, czyli Iglicy – symbolu Międzynarodowych Targach Poznańskich. Ostatni raz festiwal gościł w tym miejscu przed pięciu laty. Festiwal jest nie tylko dla zupełnie zafiksowanych żeglarzy, ale także dla tych, którzy lubią posłuchać fajnej muzyki. Repertuar doskonały, atrakcje w piątek (4.12.2015) i w sobotę (5.12.2015) na najwyższym poziomie.

Specjalnie dla dzieci w sobotni poranek odbędzie się koncert, zespołów Zejman & Garkumpel oraz Rego, który w ubiegłym roku cieszył się olbrzymim zainteresowaniem! Zapowiedziano koncert dla dzieci z tańcami i wspólną zabawą. Później przyszedł czas na konkursowe emocje, czyli plebiscyt, w którym startowały młode zespoły i wykonawcy szantowi. Tym razem po zwycięski laur sięgnął zespół Zwrot Przez Twarz.


Było również wydarzenie specjalne: koncert Męskiego Chóru Szantowego „Zawisza Czarny”. Podczas koncertu głównego zagrali: Grupa Trzymająca Ster, Kochankowie Rudej Marii, Ryczące Dwudziestki oraz Zejman & Garkumpel. Festiwalową tawerną była Zęza, czyli piwnica restauracji Pióro Feniksa (Stary Rynek 77).

 

Pełna fotorelacja: https://www.facebook.com/pg/SzantaClausFestiwal/photos/?tab=album&album_id=1092897637400968