W miniony weekend w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Targi Boatex, na których można było spotkać wybitne osobistości środowiska żeglarskiego.

Jednym z ciekawszych punktów programu były wystąpienia Krzysztofa Baranowskiego – polskiego żeglarza samotnika a także twórcy idei Szkoły pod żaglami. Swoje wystąpienia mieli uczestnicy polarnych wypraw – Ewa Banaszek i Tomasz Łopata – regatowcy tacy jak Witek Małecki czy szkoleniowcy reprezentowani przez Krzysztofa Piwnickiego. Podczas warsztatów Krzysztof Baranowski uczył, jak zachować się podczas sztormu, a Patryk Różański pokazał dzieciom podstawy żeglarstwa. Ponadto swoimi uwagami zdobytymi podczas ubiegłorocznych rejsów podzielili się Kuba Raszowski i Krystian Szypka.

Zainteresowani szkoleniami żeglarskimi i motorowodnymi mogli skorzystać z praktycznej porady kapitanów i instruktorów. Oczywiście nie zabrakło także atrakcji dla dzieci.

?

Na targach gościli też przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania: dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Bartosz Guss oraz Kierownik Projektów Szymon Błażek, którzy podzielili się ze słuchaczami uwagami na temat zmian zachodzących w ostatnim czasie na brzegach rzeki Warty.

Posłuchajcie jak Boatex 2016 relacjonował Kuba Paluszkiewicz: