Szanta Claus Festiwal, czyli spotkanie miłośników szant i piosenek żeglarskich odbyło się w Poznaniu już po raz dwunasty. Jego termin – zgodnie z nazwą – zawsze przypada na weekend w okolicach 6 grudnia. Nie inaczej było w tym roku – XII Szanta Claus Festiwal rozpoczął się w piątek 1 grudnia, a zakończył tradycyjnie w festiwalowej Tawernie – w nocy z 2 na 3 grudnia.

Szanta Claus Festiwal to już marka na polskiej mapie festiwali żeglarskich, których jest w kraju ponad 30. Co roku do Poznania zjeżdżają goście z całego kraju, ale też zza granicy. To niepowtarzalna okazja, by powspominać wspólne chwile na wodzie, ale też zaplanować kolejne wyprawy.

Na XII-tym Szanta Claus Festiwalu każdy znalazł coś dla siebie. Fani zespołów mieli w Poznaniu okazję posłuchać kapel znanych z najlepszych scen. Zagrali Flash Creep, Formacja i Mechanicy Szanty.

Na poznańskiej scenie nie zabrakło też wokalistów – Marta Śliwa, Andrzej KAUKAZ Kałamaja i Jakub Paluszkiewicz wprowadzili słuchaczy w bardziej kameralne brzmienia.

Stałymi elementami Szanta Claus Festiwalu są koncerty dla dzieci i przegląd konkursowy. Nie zabrakło ich i w tym roku. W sobotę 2. grudnia najmłodszych zabawiła Grupa Trzymająca Ster. W południe w Auli Szkoły Muzycznej przy ulicy Solnej zaprezentowali się uczestnicy konkursu, których oceniło jury pod wodzą Izy Puklewicz. Zwyciężył zespół Jan i Klan z Wrocławia – gratulujemy!

Zdjęcia:

Tawerna: https://www.facebook.com/pg/SzantaClausFestiwal/photos/?tab=album&album_id=1812810498743008

Koncert dla dzieci: https://www.facebook.com/pg/SzantaClausFestiwal/photos/?tab=album&album_id=1760222517335140

Przegląd konkursowy: https://www.facebook.com/pg/SzantaClausFestiwal/photos/?tab=album&album_id=1815766721780719

Koncert główny: https://www.facebook.com/pg/SzantaClausFestiwal/photos/?tab=album&album_id=1817282624962462