Regaty ,,Błękitna Wstęga Jeziora Kierskiego” rozegrane zostały w KL OPEN dla wszystkich jachtów jednokadłubowych wspólnie startujących. Start odbył się w południe 11 września ( sobota 12.00) Zgodnie z regulaminem regat został rozegrany jeden wyścig na trasie całego jeziora. Począwszy od Kiekrza poprzez Chyby aż do Baranowa, gdzie na wysokości Krzyżownik jachty zawróciły w kierunku Kiekrza. Meta i start ulokowane zostały na wysokości pomostu współorganizatora regat Jacht Klubu Wielkopolskiego.
BŁĘKITNA WSTĘGĘ JEZIORA KIERSKIEGO to najdłużej odbywająca się impreza cykliczna w żeglarstwie wielkopolskim. Pierwsze regaty z tego cyklu odbyły się na naszym jeziorze w 1948 r.
Organizatorem tegorocznych regat był Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski
Na starcie regat stawiły się dwadzieścia osiem jachty w tym jeden niesklasyfikowany z powodu spóźnienia na start. Załoga spóźnionego jachtu pomimo tego postanowiła przepłynąć trasę regat. W tegorocznych regatach dominował bardzo słaby wiatr, a czasami jego brak, co bardzo promowało większe jednostki. W tych wyjątkowych regatach chodzi o wyłonienie najszybszego jachtu jednokadłubowego na naszym jeziorze. Startowały jachty otwarto-pokładowe jak i jachty kabinowe od najmniejszych po największe. Przepłynięcie całej trasy w tych niesprzyjających warunkach zajęło załodze która pierwsza przekroczyła linię mety i wygrała Błękitną Wstęgę 2021, prawie 120 minut. Była to załoga jachtu 4,9 er w składzie: Mateusz Ksobich i Antoni Budzaj z AZS – u. Drugim jachtem który minął linię mety był jacht Sigma Active z załogą w składzie Maciej Kamiński i Marek Kamiński. Trzecie miejsce na podium wywalczyła załoga jachtu Nautica 450 w składzie Łukasz Maksymowicz i Michał Wilanowski.
Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i uświetnienie „Błękitnej Wstęgi” serdeczne podziękowania. Do zobaczenia na wodzie w przyszłym sezonie.