Regaty o Srebrny Żagiel Optimista zrealizowane w 100%
Każdego dnia regat udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane wyścigi. Dobra wiatrowa passa w Kiekrzu trwa!Łącznie zawodnicy ścigali się w 9 wyścigach, plus wyścig finałowy o nagrodę główną, którą tradycyjnie był żagiel Optimista oraz maszt bom i rozprze. Rywalizacja była bardzo ciekawa i trwała do samego końca. Zawodnicy walczyli o każdą pozycję na mecie. Tabela wyników dynamicznie zmieniała się po każdym biegu, co było można obserwować na bieżąco na relacji realizowanej przez SailingNet.

W tym roku na regaty do Kiekrza przyjechało 56 zawodników z grupy A i 203 zawodników z grupy B. Regaty były bardzo widowiskowe. Z tarasu klubu można było obserwować zawodników na górnej boi. Podczas regat funkcjonowała Strefa Kibica, gdzie na bieżąco relacjonowano wydarzenia z trasy. Na brzegu na zawodników czekały dodatkowe atrakcje prowadzone przez zespół SailingNet. Po każdym dniu w Internecie można było zobaczyć galerie z wody i brzegu wraz z podsumowaniem dnia. Regaty w Kiekrzu zaliczają się do cyklu regat Puchar Polski Grupy B Kinder+Sport, który był jednym z ich sponsorów. Najlepsi zawodnicy odebrali ciekawe i cenne nagrody.
Wyścig finałowy, rozgrywany między najlepszymi zawodnikami z grupy A i grupy B wygrał Jacek Kalinowski
Na zawodników w Kiekrzu oprócz rywalizacji na wodzie czekały ciekawe atrakcje dodatkowe. Były wyścigi na deskach, gra w ping-ponga i drużynowy konkurs mega skakanki. Na koniec drugiego dnia regat 39 zawodników klasy Old boy stanęło na linii startu tego tradycyjnego wyścigu Oldboyów.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom, zawodnikom i trenerom za udział w regatach i gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Do zobaczenia na kolejnych regatach.